Rubriky:

Míčové sporty

Busto Arsizio - Olomouc 3:0 Olomoucké volejbalistky podlehly obhájkyním Poháru CEV

4. prosince 2019 21:55 - Praha

Olomoucké volejbalistky po vyřazení z kvalifikace Ligy mistryň neuspěly ani v úvodním utkání předkola Poháru CEV. V hale favorizovaného italského celku Busto Arsizio, který minulý ročník této soutěže vyhrál, podlehly svěřenkyně trenéra Petra Zapletala 0:3. Odveta se hraje za dva týdny.

"Herně to rozhodně žádný propadák nebyl," uvedl Zapletal na klubovém webu. "S výjimkou druhého setu jsme se vždy dlouho drželi, ale soupeř je kvalitativně někde úplně jinde. Zkoušeli jsme riskovat servis, jenže jsme naráželi na velmi kvalitní přihrávku," dodal.

Naproti tomu Šelmy Brno, které se s Olomoucí přetahují o první příčku v extralize, zdolaly v Kuřimi po dvouhodinovém boji Hämeenlinnu 3:2. Střídající Tereza Diatková pomohla k obratu 24 body. Pět setů hrál i další český zástupce v Poháru CEV Prostějov, který v Belgii podlehl Beverenu.

Ve Vyzývacím poháru oba české celky venku neuspěly. Pražský Olymp uhrál ve Slovinsku proti Kamniku jeden set, Liberec podlehl v Lugoji v Rumunsku 0:3.

Úvodní utkání předkola Poháru CEV volejbalistek v Itálii:
Busto Arsizio - Olomouc 3:0 (18, 11, 20)
Rozhodčí: Kolehmainen (Fin.), Enkerli (Švýc.). Čas: 65 min. Diváci: 1400.
Sestava a body Olomouce: Handleyová 1, Hodanová 10, Trnková 4, Orvošová 12, Michalíková 2, Bežandolská 2, libero Stavinohová - Burbeljuková 2, Dudová, Kazačenková, libero Kulová. Trenér: Zapletal.
Nejvíce bodů Busta: Herbotsová 17, Villaniová 16, Washingtonová 10.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty