Německo - Lotyšsko 28:27Házenkáři Německa zvládli na ME zápas o postup

Trondheim

Házenkáři Německa na mistrovství Evropy v závěrečném duelu v základní skupině porazili s námahou 28:27 debutanta na šampionátu Lotyšsko a postoupili do další fáze. Obhájci titulu Španělé a házenkáři Chorvatska prošli bez zaváhání do čtvrtfinálové fáze. Pokud čeští reprezentanti v úterý postoupí ze základní části, budou právě tyto dva týmy společně s Německem a Běloruskem jejich soupeři v šestičlenné vídeňské skupině.

Timo Kastening z Německa střílí na lotyšského brankáře Edgarse Kuksu.

Zlatí medailisté z předloňského ME Španělé v sobotu přemohli svého největšího soupeře v trondheimské skupině C Německo a dnes pečetili postup hladkým vítězstvím 36:25 nad nováčkem na turnaji Nizozemskem. Mnohem více práce měli s dalším debutantem Lotyšskem Němci, kteří v zápase o postup zdolali outsidera s námahou 28:27. Evropští šampioni z roku 2016 v druhém poločase promrhali pětigólové vedení z první půle, jejich nejlepším střelcem byl s osmi brankami Julius Kühn.

Chorvaté měli postup ze skupiny A ve Štýrském Hradci jistý už před dnešním závěrečným derby proti Srbsku, které porazili 24:21. Druhé postupové místo díky vítězství 37:26 v přímém souboji s Černou Horou vybojovalo Bělorusko.

Zbývající dva členy čtvrtfinálové skupiny ve Vídni určí závěrečné duely základní skupiny B, v nichž se utkají domácí Rakušané se Severní Makedonií a Češi s Ukrajinou. Šanci na postup mají ještě všechna čtyři mužstva.

Pavel Horák (vlevo) bojuje o míč s Rakušanem Mykolou Bilykem.

Ve skupině E v Malmö jsou v problémech mistři světa a olympijští vítězové Dánové. Po úvodní prohře s Islandem dnes pouze remizovali 24:24 s Maďarskem a jsou v tabulce na třetím nepostupovém místě s jedním bodem. Islanďané si zajistili postup díky drtivému vítězství 34:23 nad Ruskem, jež je stále bez bodu a ve středu bude závěrečným soupeřem Dánů. Favorité musejí fandit Islanďanům v duelu s tříbodovým Maďarskem.