Rubriky:

Míčové sporty

Rakousko - Severní Makedonie 32:28 Házenkářům stačí k postupu neprohrát s Ukrajinou o více než gól

14. ledna 2020 19:54 - Vídeň/Praha

Českým házenkářům stačí na mistrovství Evropy k postupu ze základní skupiny ve večerním utkání s Ukrajinou neprohrát o více než gól. Reprezentanty přiblížilo k účasti v další fázi šampionátu vítězství domácích Rakušanů nad Severní Makedonií 32:28.

 

Ronald Zak, ČTK/AP

V zamotané skupině B ve Vídni měly před dnešními posledními zápasy naději na postup všechny čtyři celky. Pokud by Severní Makedonie porazila Rakousko o dva až tři góly, ztratil by český tým šanci na účast v další fázi turnaje ještě předtím, než by ve Stadthalle nastoupil proti Ukrajině.

Černý scénář pro reprezentanty se však rychle rozplýval. Rakušané téměř od samého úvodu jasně dominovali a proti nečekaně odevzdaným Makedoncům mířili za třetím vítězstvím ve skupině. V poločase vedli 18:12 a brzy po přestávce náskok navýšili už na 11 branek. Hosté už jen zkorigovali v závěru skóre šňůrou šesti gólů.

Čeští házenkáři zvýšili šance na postup ze skupiny. Francie zažívá šok!

Rakušané potvrdili dobrou formu a navázali na výhry nad českým týmem a Ukrajinou. Do další fáze turnaje, kterou jsou dvě šestičlenné skupiny, prošli s dvěma body.

O druhém postupujícím se rozhodne mezi českým výběrem a Ukrajinou. Lepší výchozí pozici mají svěřenci Jana Filipa a Daniela Kubeše, kteří si s dvěma body na kontě mohou dovolit i porážku o jednu branku. Zápas začne ve 20:30.

Mistrovství Evropy házenkářů v Rakousku, Norsku a Švédsku:
Skupina B (Vídeň):
Rakousko - Severní Makedonie 32:28 (18:12),
20:30 ČR - Ukrajina.
1. Rakousko 3 3 0 0 98:87 6
2. ČR 2 1 0 1 56:57 2
3. Severní Makedonie 3 1 0 2 79:84 2
4. Ukrajina 2 0 0 2 55:60 0
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.