Opavští basketbalisté podruhé v sezoně prohráli v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

Basketbalisté Opavy podruhé v sezoně NBL prohráli v Ústí nad Labem. Po prosincovém debaklu 66:93 dnes druhý tým tabulky nenavázal na lednový úspěch v pohárovém utkání a prohrál na severu Čech 70:82. Po sobotní porážce Svitav od USK Praha drží Opava dál druhé místo v nadstavbové skupině A1 s náskokem jedné výhry.

Český basketbalista Jakub Šiřina.

Slezané v Ústí nad Labem ani jednou nevedli. Nemohli se tentokrát tolik spolehnout na tříbodovou střelbu, která je jinak zdobí, a šest košů z 28 pokusů je jejich zatím nejhorší bilance v sezoně. Měli sice ve svém středu nejlepšího střelce zápasu Václava Bujnocha, autora 26 bodů a 13 doskoků, ale sekundoval mu jen Jakub Šiřina s 17 body.

To domácí, kteří vedli v prvním poločase až o 22 bodů, měli pět střelců s dvouciferným příspěvkem. Lídrem byl Spencer Svejcar s 20 body, Ladislav Pecka zaznamenal 12 bodů a 11 doskoků.

"Hlavně ve druhé čtvrtině byla naše produkce opravdu tristní a soupeř se dostal do dvacetibodového náskoku. To se zejména ve venkovních zápasech strašně těžko stahuje. Ve druhé půli jsme ostudu určitě neudělali," konstatoval opavský trenér Petr Czudek.

"První poločas jsme zvládli skvěle, tam se zápas prakticky rozhodl. Důležité vítězství, protože kdo bude chtít v A1 pomýšlet na úspěch, bude muset domácí zápasy zvládat," doplnil ústecký trenér Antonín Pištěcký.