Iversen nasbíral 51 bodů, Denveru to na výhru nestačilo

Ani 51 bodů Allena Iversona nestačilo basketbalistům Denveru k vítězství ve středečním utkání NBA s Los Angeles Lakers. Nuggets na vlastní palubovce prohráli 107:111. Iverson zaostal za svým osobním maximem o pouhých devět bodů. Před dvěma lety zatížil konto Orlanda 60 body.

Iverson stihl dát 49 bodů za tři čtvrtiny, až v poslední části našli hosté recept na jeho bránění. "Když dáte 49 bodů, je jasné, že se na vás zaměří a snaží se vás připravit o míč. To se jim povedlo a mým úkolem pak bylo připravovat šance spoluhráčům," uvedl čtyřnásobný nejlepší střelec zámořské soutěže, který odehrál zápas bez střídání.

Iversonovým kolegům se však tolik nedařilo a Lakers dovedli zápas k vítězství. Domácího kanonýra pomohl v závěru střežit i Kobe Bryant, jenž se na výhře podílel ziskem 25 bodů. "Nepatřím k těm, kdo si myslí, že když se někdo rozjede, nedá se zastavit. Prostě tomu nevěřím," řekl Bryant.

Ligu vede stále Boston

V čele NBA je stále Boston, který zvítězil 113:103 na palubovce Philadelphie, jež favoritovi vzdorovala až do poslední čtvrtiny. "Čtyřicet minut jsme hráli dobře, ale proti takovému soupeři je potřeba to vydržet stále," uvedl kouč domácích Maurice Cheeks.

Bostonu šlape na paty San Antonio, které porazilo Dallas 97:95 zejména díky 37 bodům Manu Ginobiliho, jenž si vytvořil letošní střelecké maximum. Pomohl tak Spurs nahradit zraněného Tima Duncana. San Antonio oplatilo soupeři listopadovou prohru a zůstává doma neporaženo.

Cleveland prohrál i čtvrtý zápas, v kterém mu chyběl kvůli zranění prstu hvězdný LeBron James. Ve Washingtonu podlehl 86:105.

Výsledky NBA:
Toronto - Phoenix 123:136, Philadelphia - Boston 103:113, Washington - Cleveland 105:86, Charlotte - Chicago 82:91, New Jersey - New York 93:100, Seattle - LA Clippers 95:88, Houston - Memphis 105:92, San Antonio - Dallas 97:95, Denver - LA Lakers 107:111, Golden State - Milwaukee 120:90, New Orleans - Detroit 76:91.