Florbalisté Střešovic do semifinále EP nepostoupili

WINTERTHUR

Florbalisté Tatranu Střešovice prohráli v rozhodující bitvě o postup do semifinále Evropského poháru ve Winterthuru se švýcarským mistrem Wilerem-Ersigen 5:6 a budou hrát v sobotu jen o páté místo s finským týmem Tapanilan Erä. Český šampion sice vedl po první třetině 3:0, ale soupeř v druhé třetině snížil a potom dokonal obrat.

Wiler tak oplatil Tatranu porážku z lednového souboje v EP ve finském Vantaa a utká se v sobotu o finále s SSV Helsinky. V druhém semifinále se bude hrát švédské derby mezi AIK Stockholm a Warbergem.

Tatranu vyšla skvěle úvodní třetina, v které získal tříbrankový náskok. Nejdříve po 147 sekundách hry otevřel skóre Fridrich, ve 14. minutě zvýšil Richter a za necelé dvě minuty přidal svou druhou trefu Fridrich. Wiler ale ve druhé části zabral. Krátce po pauze se prosadil Zeller a ve 27. minutě při Nohově vyloučení snížil na rozdíl jediného gólu Vänttinen, který ještě za tři minuty v další početní výhodě trefil tyč.

Klíčový zlom v utkání nastal mezi 45. a 46. minutou, kdy Berger, Vänttinen a Zimmermann během 58 vteřin otočili na 5:3 pro Wiler. Pak sice snížil Jendrišák, ale v 56. minutě dovršil hattrick Vänttinen. Tatran, který potřeboval k postupu vyhrát, sáhl v závěru k power play a Jedlička 49 sekund už jen dokázal zkorigovat na 5:6.

Skupina A:
Tatran Střešovice - Wiler-Ersigen 5:6 (3:0, 0:2, 2:4)
Branky a nahrávky: 3. Fridrich (Jedlička), 14. Richter (Garčar), 16. Fridrich (Von der Pahlen), 52. Jendrišák (Vávra), 60. Jedlička (Richter) - 23. Zeller (Bieber), 27. Vänttinen (Thorsell), 45. Berger (Krähenbühl), 45. Vänttinen (Mendelin), 46. Zimmermann, 56. Vänttinen (Mendelin). Rozhodčí: Rasbrink, Grahn-Gustavsson (oba Švéd.). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 1000.
AIK Stockholm - Latvijas Avize 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky: 4. a 33. Anmark, 14. a 23. Engnell, 18. Edgren, 42. Norman.
Konečná tabulka:
1. AIK330016:66
2. Wiler-Ersigen320122:124
3. Tatran Strešovice310215:102
4. Latvijas Avize30032:270
Skupina B:
Tapanilan Erä - Sarpsborg IBK 9:3 (2:1, 1:2, 6:0)
Branky: 43. a 49. Helenius, 14. Laitila, 15. Kapanen, 33. Särkelä, 50. Kosola, 55. L. Lehtonen, 56. Rissanen, 57. H. Lehtonen - 19. Nordin, 21. Kristiansen, 28. Larsson.
Warberg IC - SSV Helsinky 4:7 (2:1, 1:3, 1:3)
Branky: 1. Hasselström, 12. Andersson, 32. S. Nilsson, 51. Eskelinen - 10., 34. a 38. Tiitu, 23. Lappalainen, 42. Järvi, 55. Forsten, 59. Järvinen.