Děkanka prohrála na EP s Balrogem a bude hrát o bronz

WINTERTHUR

Florbalistky Děkanky budou hrát na Evropském poháru ve švýcarském Winterthuru o bronz. České mistryně v dnešním semifinálovém utkání podlehly švédskému Balrogu 2:7. Favoritky rozhodly zápas už v úvodní třetině, kterou vyhrály 4:0. V nedělním souboji o třetí místo čeká Děkanku od 11:00 švýcarský Dietlikon. Vítězky lednového Evropského poháru ve finském Vantaa podlehly švédskému celku IKSU 0:5. Finále se hraje v neděli od 12:00.

Úřadující švédské mistryně se proti Děkance prosadily už po 43 vteřinách, kdy otevřela skóre Karlssonová. V 7. minutě zvýšila Lindströmová, a když Košturiaková zamířila jen do tyče, opět se prosadily Švédky. Wendelstigová a Holmbomová zvýšily už na rozdíl čtyř gólů. Navíc ještě Karlssonová trefila tyč.

V druhé části Děkanka snížila. V 26. minutě skórovala Šindelová, na druhé straně Dahlérusová zamířila do tyče a Moťková potom korigovala na 2:4. Jenže při vyloučení Novotné se prosadila ještě v prostředním dějství Dahlinová. Ta přidala další gól v 45. minutě a konečný stav stanovila Wendelstigová, když předtím pokus Šteglové zastavila tyčka.

Evropský pohár:
Semifinále:
Děkanka - Balrog IK 2:7 (0:4, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Šindelová (Novotná), 35. Moťková (Šteglová) - 1. Karlssonová (Lindströmová), 7. Lindströmová (Dahlinová), 11. Wendelstigová, 17. Holmbomová (Dahlérusová), 39. Dahlinová (Dahlérusová), 45. Dahlinová (Olssonová), 57. Wendelstigová (Lindströmová) Rozhodčí: Juul, Kronow (oba Dán.). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 70.
UHC Dietlikon - IKSU 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 27., 47. a 59. Anderssonová, 10. Ekblomová, 51. Edbergová.
O 5. místo:
Holmlia SK - SC Classic 3:14 (2:3, 1:4, 0:7)
Branky: 8. Joronenová, 17. Bergová, 40. Pettersenová - 21., 32., 55. a 57. Aholaová, 7., 31. a 42. Juvonenová, 41. a 45. Lahtinenová, 13. Ahonenová, 20. Virnesová, 24. vlastní, 49. Saarinenová, 54. Luomaniemiová.
O 7. místo:
Rubene - FC Outlaws 6:3 (5:2, 1:1, 0:0)
Branky: 6. a 11. E. Bankavová, 15. a 39. K. Bankavová, 2. Sevastjanovová, 10. Rudziteová - 16. a 34. Vesterová, 19. Kolesinská.