Trutnovské basketbalistky zvládly pohárový duel v Rumunsku

ARAD

Basketbalistky Trutnova zvítězily ve třetím kole skupiny H Evropského poháru basketbalistek v Rumunsku nad Aradem 90:88. V neúplné tabulce se podruhé úspěšné Východočešky posunuly do čela pořadí, jejich soupeř je bez jediného vítězství v polovině soutěže poslední.

Na palubovce rumunského mistra sehrál Trutnov dramatickou a vyrovnanou bitvu, ve které pouze ve druhé čtvrtině měl v jednu chvíli domácí celek až desetibodový náskok.

Svěřenkyním trenéra Martina Petrovického se ale ještě do přestávky podařilo vrátit do hry. Domácí táhlo podle očekávání kvarteto zahraničních posil, které se až na šest bodů postaralo o všechny koše rumunského celku, americká rozehrávačka Brownová dala dokonce 35 bodů.

Východočešky rozložily síly mezi více hráček, přesto byla lídrem rovněž především čtveřice Mišurová, Hindráková, Křížová, Šnajdrová. Poslední dvě jmenované dvěma trojkami za sebou v předposlední minutě otočily skóre na 86:83 a Mišurová přesnými trestnými hody už těsné vedení uhájila.

Druhý zápas skupiny H se hraje ve čtvrtek.

Evropský pohár - 3. kolo skupiny H:
ICIM Arad - Kara Trutnov 88:90 (19:18, 47:46, 65:62)
Nejvíce bodů: Brownová 35, Iličová 21, Milanovičová 16, Zoričová 10 - Křížová 21, Mišurová 18, Hindráková 16, Šnajdrová 14. Rozhodčí: Šulga (Ukr.) Rostomjanová (Arm.). Trestné hody: 25:22 - 9:7. Fauly: 12:20. Trojky: 6:4. Diváci: 1000.