Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalová extraliga muži i žen zůstane ve stejném složení

15. května 2020 14:21 - Praha

Volejbalová extraliga mužů ani žen se rozšiřovat nebude. Hráči Bučovic na Vyškovsku ani ženský tým Dobřichovic právo vstoupit mezi elitu po nedohrané sezoně kvůli koronaviru nevyužil a oba kluby zůstanou v první lize. Důvodem je zejména finanční náročnost.

 

Český volejbal

"Kromě toho, že nemáme odpovídající halu a jinde než doma jsme hrát nechtěli, samozřejmě hrálo roli ekonomické hledisko. Vezmete si třeba jen cenu přihlášky. Do extraligy je letos dvakrát dražší než loni. Tedy 100 000 korun, zatímco do první ligy 6000. A to je jen zlomek celkových nákladů," řekl Deníku manažer i trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

Vedení svazu po předčasně ukončené sezoně kvůli pandemii rozhodlo, že v tomto ani příštím roce nikdo z extraligy nesestoupí. A vítězové první ligy měli možnost nejvyšší soutěž rozšířit - u mužů na 13 týmů, u žen na jedenáct. Dobřichovice už dříve uvedly, že jim chybí skoro milion korun. "Přihlásili jsme první ligu," potvrdil pro ČTK šéf klubu Jaroslav Čermák.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.