Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři složili dvě reprezentace

3. ledna 2009 11:46 - PRAHA

Hned dvě reprezentační mužstva českých házenkářů se představí na akcích příští týden a za soupeře tam budou mít země chystající se na MS, které začne v polovině ledna v Chorvatsku.

Elitní výběr kouče Liptáka čeká domácí Novoroční turnaj. Ve čtvrtek 8. ledna hraje od 19 h se Slováky v Plzni, kde o den později nastoupí i proti Maďarsku (16 h) a v sobotu od 15.30 h završí své účinkování pražským duelem s Poláky. Druhý český tým, tvořený talenty z extraligy a doplněný triem krajánků, vyráží pod vedením trenérů Míky a Hudečka do Francie na turnaj Marrane, kde v Mesnilu změří síly s Katarem, Tuniskem a o víkendu v pařížském zápase o umístění se Srbskem, Islandem či pořádajícím klubem US Ivry.

„Lednové akce se zúčastní celkem 31 hráčů, kteří mají už v neděli sraz v Nymburce a do středy tam společně stihneme čtyři tréninky. Ve čtvrtek se to rozdělí, sedmnáct lidí se vydá do Plzně a zbytek letí do Francie,“ líčí trenér Martin Lipták, jehož těší, že vyzkouší i Sobola, který vynechal podzimní kvalifikační blok. „Mezi pozvanými chybí jen ostrá spojka Jícha, který při náročném programu v Kielu dostal volno,“ vysvětluje Lipták, proč nejlepší český legionář dorazí až na sobotním vyhlášení ankety Házenkář roku v pražském hotelu Olympik.

HÁZENÁ - nominace reprezentace:
Novoroční turnaj:
P. Štochl (Füchse Berlín/Něm.), Krupa (Prešov/SR), Galia – Kubeš (oba Lemgo/Něm), Sobol (Montpelier/Fr.), P. Horák (Göppingen/Něm.), Filip (Rhein Neckar/Něm.), Nocar (Chambery/Fr.), Mičkal (Nordhorn/Něm.), Piskač (Coburg/Něm.), Hynek (Ahlen/Něm.), Vraný (Dukla), Sklenák (Eisenach/Něm.), Zdráhala (Groswaldstadt/Něm.), Mráz (Lübbeck/Něm.), Říha (Zubří), Hradil (Hranice).
Turnaj Marrane:
Mrkva (Karviná), Slabý (Balingen/Něm.) – Prachař (Stiinta Bacau/Rum.), Řezníček (Velenje/Slovin.), Stehlík, M. Kotrč, R. Horák, Polášek (všichni Dukla), Číp, Mika, M. Hrstka, J. Hrstka, Šíra (Zubří), Linhart (Plzeň).
Martin Kézr, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.