Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté Západu nedali v Utkání hvězd šanci hráčům z Východu

16. února 2009 09:39 - PHOENIX

Výběr Západní konference NBA porazil v Utkání hvězd zástupce Východní konference jasně 146:119 a oplatil jim loňskou prohru. Perfektně fungovala především spolupráce bývalých parťáků Kobeho Bryanta a Shaquillea O'Neala, kteří byli společně vyhlášeni nejužitečnějšími hráči nedělní basketbalové exhibice ve Phoenixu.

"Tihle dva, to je smrtelná kombinace. To jsme viděli a známe to i z minulosti," složil jim poklonu kouč Východu Mike Brown. Hvězda Los Angeles Lakers nastřílela 27 bodů, jeho bývalý spoluhráč O'Neal přidal dalších 17 během pouhých 11 minut na palubovce. Oba trojnásobní šampióni NBA se spolu sešli v jednom týmu poprvé od finále v roce 2004.

"Připadal jsem si jak v letech 1999 až 2002," potvrdil obrovitý pivot O'Neal před vlastními diváky ve Phoenixu. Při úvodním nástupu nezakryl šoumenské geny, když se přidal k hudebnímu doprovodu a začal s muzikanty v masce tancovat. "Chtěl jsem provést něco mimořádného, protože tohle bylo možná naposledy, kdy tu hraju (Utkání hvězd). Abych si to zapamatoval já i diváci," vysvětlil.

V dresu Východu se o příděl bodů starali především LeBron James, Dwyane Wade a Paul Pierce. Od začátku druhého poločasu ale i jim bylo zřejmé, že si tentokrát výhru nepřipíšou.

Utkání hvězd basketbalové NBA:
Západní konference - Východní konference 146:119 (72:67).

Nejvíce bodů: Bryant 27, Stoudemire 19, O'Neal 17 - James 20, Wade a Pierce po 18.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.