Pivotku Valosunu Brno Millerovou si vybral v draftu WNBA Detroit

14. dubna 2009 18:41 - BRNO

Druhou nejlepší střelkyni ženské basketbalové ligy Britany Millerovou z Valosunu Brno si vybral ve druhém kole draftu zámořské WNBA mistrovský celek Detroit Shock. Jednadvacetiletá americká pivotka byla celkově osmnáctou hráčkou letošní volby talentů. Jako nováček je už Millerová také uvedena na detroitské soupisce.

Podle manažera brněnského celku Jaroslava Michálka odletěla Millerová na velikonoční pondělí domů do Atlanty. V týmu Shock by si chtěla vybojovat stálé místo v sestavě a podle trenéra Zdeňka Hummela, pod jehož vedením Valosun obsadil v lize čtvrté místo, má tato 194 cm vysoká hráčka velké předpoklady.

Millerová odehrála v uplynulé sezóně za brněnský klub 31 ligových zápasů, v nichž dosáhla bilance 18,2 bodu a 10,2 doskoku na utkání. V obou statistikách stejně jako ve speciálním koeficientu užitečnosti ji předčila jen strakonická Petra Reisingerová.

Jedničku draftu WNBA udělal klub Atlanta Dream z americké křídelní hráčky Angel McCoughtryové.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.