Živě

Světovým házenkářem roku je Jíchův svěřenec z Kielu Landin

18. července 2020 15:44 - Basilej

Nejlepším světovým házenkářem loňského roku byl vyhlášen dánský brankář Niklas Landin, svěřenec českého trenéra a vítěze ankety z roku 2010 Filipa Jíchy v Kielu. Ženskou část ankety mezinárodní federace IHF vyhrála rovněž poprvé v kariéře Norka Stine Oftedalová.

 

TwitterHandNewsfr

Jednatřicetiletý Landin byl kapitánem a jednou z klíčových opor na cestě Dánů za loňským premiérovým světovým titulem. S Kielem vyhrál Pohár EHF, letos se už pod Jíchovým vedením dočkal ve zkrácené sezoně i bundesligového titulu.

O tři roky mladší spojka Oftedalová výrazně pomohla Györu k úspěšné obhajobě v Lize mistrů. Na světovém šampionátu, kde patřila k nejproduktivnějším hráčkám, Norky skončily čtvrté.

Nejlepšími trenéry byli zvoleni Dán Nikolaj Jacobsen a Francouz Emmanuel Mayonnade, který v Japonsku dovedl Nizozemky k premiérovému zlatu. V každé ze čtyř kategorií vybralo pětici nominovaných 18 odborníků, o vítězích rozhodlo hlasování fanoušků.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.