Rubriky:

Míčové sporty

Nákaza řádí i mezi házenkářkami Písku

24. července 2020 22:33 - České Budějovice

Hygienici na jihu Čech zaznamenali ze čtvrtka na pátek deset nových případů nákazy koronavirem. Jsou mezi nimi písecké ligové házenkářky, které musely přerušit přípravu. Stále přibývají i případy v ubytovně pro agenturní pracovníky z ciziny na Prachaticku. Informovala o tom ředitelka krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

 

Silvia Izquierdo, ČTK/AP

„Do dnešního podvečera se nám podařilo verifikovat a uzavřít šetření u deseti nových pozitivních případů. Jednalo se o sedm žen a tři muže. Místa nákazy jsou různá, od kontaktu s již dříve pozitivně testovanou osobou, přes nákazu na oslavě v Praze, na pracovišti, ale i na dovolené v Chorvatsku. Mezi novými verifikovanými případy jsou dva zahraniční pracovníci - z Maďarska a Ukrajiny - a také čtyři hráčky píseckého házenkářského oddílu," shrnula ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Po zjištěné pozitivitě jedné z hráček ligového A-týmu Sokola Písek, která se nakazila kontaktem s pozitivní osobou z Prahy, otestovali hygienici 14 hráček celku. „Pozitivní byly čtyři. Tým musel okamžitě přerušit přípravu a infikovaným hráčkám byla nařízena domácí izolace. Ostatní musí do karantény," doplnila Kotrbová.

orh, Sport.cz, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty