Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Iverson plánuje, že ukončí kariéru

26. listopadu 2009 09:09 - NEW YORK

Basketbalista Allen Iverson plánuje, že ukončí kariéru. Svůj záměr opustit po čtrnácti letech zámořskou NBA zveřejnil na internetových stránkách svého přítele. Zároveň však dodal, že má stále velkou chuť hrát.

"Rád bych oznámil, že plánuji ukončit kariéru v NBA," napsal Iverson na webu basketbalového analytika Stephena A. Smithe, s kterým se seznámil za svého působení v týmu Philadelphie 76ers. "Mám za sebou třináct skvělých sezón, za což jsem vděčný, ale odchodem získám čas se pořádně věnovat ženě a dětem," uvedl Iverson.

Iverson ve svém textu o plánovaném konci kariéry ale také uvedl, že v sobě má ještě touhu hrát. "Pořád basketbal miluji a myslím si, že bych mohl být na nejvyšší úrovni," řekl basketbalista.

Čtyřnásobný nejlepší střelec soutěže letos odehrál jen tři zápasy za Memphis Grizzlies a před deseti dny s klubem rozvázal smlouvu. Oficiálně uvedl, že důvodem jsou jeho osobní záležitosti.

Čtyřiatřicetiletý Američan byl v roce 2001 vyhlášen nejlepším hráčem ligy a desetkrát nastoupil v Utkání hvězd. Iverson jako šestnáctý hráč v historii NBA pokořil hranici 24.000 bodů.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.