Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Prostějova potrápily v Moskvě v Lize mistryň Dynamo

6. ledna 2010 16:46 - MOSKVA

Volejbalistky Prostějova prohrály ve čtvrtém kole Ligy mistryň v Moskvě s domácím Dynamem 1:3, stejně jako v prosinci doma. Hanačky ve středu podaly zejména v úvodu utkání výborný výkon, v prvním dějství ale neproměnily tři setboly. V druhém setu pak své soupeřky předčily, v dalším průběhu zápasu však už neudržely tempo a zkušenější Dynamo jim nedalo naději na zvrat.

Po tomto vítězství si Dynamo Moskva upevnilo druhé místo v tabulce. Třetí Prostějov čeká příští úterý zřejmě rozhodující souboj o postup v hale poslední Bielsko-Bialy.

Místo nahrávačky Novákové, která byla připravena po operaci kolena na lavičce a zasáhla do hry až v závěru zápasu, dal trenér Miroslav Čada přednost Törökové. Hráčky Prostějova v úvodu držely s ruským týmem krok, stačily na síti pokrývat soupeřovy útoky a vždy dotáhly nepatrný bodový náskok Dynama.

Hanačky se v druhé polovině setu za stavu 13:16 nečekaně vzchopily a postupně otočily průběh zápasu. Zpřesnily své kombinační akce, v poli vynikala Tomanová, na síti vedle Nnamaniové zejména Spalová a akce zakončovala také důrazná Glassová.

Prostějov svou odvážnou hrou ruské hvězdy zaskočil. Vedl už 24:21, rozhodující míč však neuhrál. Dynamo se v koncovce uklidnilo zejména zásluhou své nejlepší hráčky dvaatřicetileté Italky Gioliové, odvrátilo tři setboly a první dějství vyhrálo 27:25.

Nevydařená koncovka Hanačky nezlomila

Nevydařená koncovka Hanačky nezlomila, naopak v druhém setu ještě zpřesnily podání a pestřejším útokem rychle získaly rozhodující pětibodový náskok 13:8. Ruský tým se dostal pod tlak, chyboval nejen v obraně na síti, ale nedařilo se mu ani zakončení. Prostějov získal v pohodě náskok 20:12 a v klidu druhou sadu dohrál.

Jenže od třetího setu už diktovaly scénář volejbalistky Dynama Moskva, které vedla k rychlému zvratu Gioliová. Když se dostala k síti, dokázaly ji Prostějovanky zastavit jen výjimečně.

Svěřenkyně trenéra Čady ztratily v třetím setu nejen herní rytmus, ale hlavně přesnost. Přestalo se jim na rozdíl od předcházejících dvou sad dařit také podání a zápolily i s příjmem. Výsledkem byly kostrbaté akce, kterým chybělo zakončení. Proto také Prostějov v třetím setu uhrál pouze 13 bodů.

I když se český klub ve čtvrtém setu částečně vzpamatoval a zpřesnil hru, rozjeté protivnice už nezastavil. Dynamo vynikalo v závěrečných dvou setech pestřejší hrou i volejbalovou lehkostí.

Volejbalová Liga mistryň, 4. kolo skupiny C:
Dynamo Moskva - Modřanská potrubní Prostějov 3:1 (25, -19, 13, 19)

Rozhodčí: Marin (Rum.), Christensen (Dán.). Čas: 91 min. Diváci: 2000.

Sestava Prostějova: Töröková, Nnamaniová, Valenteová, Glassová, Ssuschkeová, Spalová, libero Tomanová - Soaresová, Nováková.

Tabulka:
1.Fenerbahce Istanbul44012:08
2.Dynamo Moskva4319:77
3.Prostějov4135:115
4.Bielsko-Biala4044:124
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty