Živě

Házenkářka Ryšánková po operaci kolena přijde o ME

11. října 2020 15:27 - Praha

Českým házenkářkám bude na prosincovém mistrovství Evropy chybět kanonýrka Helena Ryšánková. Hráčka rumunského klubu Baia Mare je po operaci přetrženého předního zkříženého vazu v koleni.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Sezona pro mě asi skončila," uvedla Ryšánková na webu házenkářského svazu. Koleno si poranila v srpnu. "Z počátku to vypadalo, že jde opravdu jen o podvrtnutí a nebude to nic vážného. Nicméně jsem šla radši na magnetickou rezonanci v Rumunsku a výsledkem byl přetržený přední zkřížený vaz," řekla sedmadvacetiletá hráčka.

Vaz nebyl přetržený úplně, proto se snažila na radu lékařů s kolenem cvičit, ale nakonec se operace ukázala jako nezbytná. "Ideální doba rekonvalescence je při tomto zranění devět měsíců, takže sezona je pro mě asi u konce. Z toho, že přijdu o Euro, jsem byla ohromně smutná, ale už jsem se s tím vyrovnala. Rozhodně nehodlám nic uspěchat. To už jsem párkrát udělala a nevyplatilo se mi to," uvedla Ryšánková. "V dnešní době člověk ani netuší, zda se sezona vůbec dohraje. I to je trochu štěstí v neštěstí," dodala k pandemii koronaviru.

Házenkářka Slavie Eliška Jačková - ilustrační foto.

DHC Slavia - Ladislav Nussbauer

Mistrovství Evropy se uskuteční od 3. do 20. prosince v Norsku a Dánsku. České házenkářky se utkají v základní skupině B v dánském Frederikshavnu s úřadujícími olympijskými vítězkami Ruskami, stříbrnými medailistkami z posledního světového šampionátu Španělkami a Švédskem.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.