Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalová star LeBron James by chtěla snížit počet týmů v NBA

26. prosince 2010 12:35 - NEW YORK

Hvězdný basketbalista LeBron James z Miami by chtěl snížit počet týmů v NBA. Třicet klubů je podle něj moc a úroveň zámořské soutěže to snižuje. "Doufám, že liga něco vymyslí, aby byla jako v 80. letech, kdy v jednom týmu hráli tři členové Síně slávy, tři superhvězdy a tři hráči z výběru pro Utkání hvězd," řekl James v rozhovoru pro televizní stanici ESPN.

 

Hans Deryk, Reuters

"Tehdy byla liga skvělá. Ne jako teď, kdy je moc rozmělněná," myslí si James, podle kterého některá mužstva nemají dostatečnou kvalitu. "Představte si, že byste vzali Kevina Lovea z Minnesoty, dali ho do jiného týmu a soutěž zúžili. Prostě byste vzali dobré hráče ze špatných klubů a udělali byste týmy, které by mohly být opravdu dobré," uvedl James.

"Neříkám zrušte Minnesotu a New Jersey. Ale lidé nejsou hloupí, já nejsem hloupý, takže víme, že by to lize prospělo," prohlásil.

Pětadvacetiletý James také ve stínu dnešního zápasu s Los Angeles Lakers uvedl, že se mu nelíbí hrát o Vánocích. Podle hvězdy Miami by ale kritika svátečních zápasů nebyla taková, kdyby v lize byly jen kvalitní celky jako v 80. letech. "Týmy byly složené z hvězd. Právě proto se fanoušci na všechny duely těšili. Nejen proto, že to byl vánoční zápas," řekl James.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.