Rubriky:

Míčové sporty

Švédové a Dánové jsou v semifinále házenkářského MS

23. ledna 2011 22:17 - MALMÖ

Reprezentace severských zemí Švédska a Dánska si už před posledním kolem čtvrtfinálové fáze mistrovství světa házenkářů zajistily účast v semifinále. Domácí Švédové v Malmö porazili vicemistry světa Chorvaty 29:25 (14:12) a už v tabulce nemohou přijít o druhé postupové místo.

Dánové pokračovali v suverénních výkonech a jejich vítězné tažení nezastavil ani v sedmém utkání na turnaji jediný mimoevropský účastník čtvrtfinále Argentina. Jihoameričané prohráli 24:31.

Vedle Chorvatů přišli o naději na zopakování medaile i obhájci bronzu Poláci, kterým nestačila ani těsná výhra nad Srbskem 27:26. Na Švédy se mohou maximálně bodově dotáhnout a v základní skupině s nimi prohráli vzájemný zápas.

Úterní severské derby Dánsko - Švédsko rozhodne o tom, kdo postoupí do semifinále z prvního místa.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.