Házenkářky Michalovců prohrály v interlize v Olomouci

Druhý tým tabulky házenkářské interligy žen z Michalovců prohrál v dnešním utkání 18. kola v Olomouci. Favorizovanému slovenskému celku utekl začátek zápasu a nakonec podlehl 23:27.

Olomouc v úvodu svého protivníka dokonale zaskočila. Ve 12. minutě vedly domácí házenkářky už 8:1 a trenér Michalovců si musel vzít oddechový čas.

Hostující celek se v druhém poločase dostal nejblíže na rozdíl tří branek (24:21), ale obětavé Hanačky už cennou výhru z rukou nepustily. V důležitých momentech přesně zakončovala Fabíková, celkem autorka devíti gólů, v brance zářila Raníková.

Alžběta Tóthová zajistila 13 brankami další body Bánovcům v utkání s nováčkem z Mostu. Domácí tým po jejím dalším střeleckém galapředstavení zvítězil 30:27, třebaže se Severočešky všemožně snažily domácí oporu bránit.

Interliga házenkářek - 18. kolo:
Olomouc - Michalovce 27:23 (17:11)
Nejvíce branek: Fabíková 9/2, Samcová 5, Huráňová 3, Růžičková 3/2 - Tobiašová 8, Trehubová 3. Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 320.
ŠKP Bratislava - Trenčín 25:25 (12:13)
Nejvíce branek: Kodajová 9/2, Gáborová 5/1, Jurigová 2 - Birkušová 9/3, Rajnohová 8/6, Žideková 3. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 4/3 - 11/9. Vyloučení: 6:4. Diváci: 100.
Bánovce nad Bebravou - Most 30:27 (15:14)
Nejvíce branek: Tóthová 13, Bahýlová 5, Surovčíková 3 - Martinková 8, Schererová 6, Beňušková 5. Rozhodčí: Daňo, Sabol. Sedmimetrové hody: 7/5 - 4/4. Vyloučení 3:4. Divci: 500.
Utkání Partizánske - Zlín bylo odloženo kvůli chřipkové epidemii.