Rubriky:

Míčové sporty

Házenkář Galia bude od léta v Německu chytat za Grosswallstadt

21. února 2011 17:10 - BERLÍN

Český házenkářský reprezentant Martin Galia bude od příští sezony v Německu oblékat dres Grosswallstadtu. Aktuálně desátý tým bundesligy podepsal s dvaatřicetiletým zkušeným brankářem, který od roku 2008 hájí barvy konkurenčního Lemga, smlouvu na dva roky. Bavorský klub to dnes oznámil na svých internetových stránkách.

 

Michaela Říhová, Právo

"Mám radost, že od příští sezony budou součástí týmu TVG. Důležitou roli v mém rozhodování hrál vedle rodinného prostředí trenér Peter Dávid," uvedl český házenkář na webu nového zaměstnavatele.

Pro slovenského kouče Grosswallstadtu byl prý Galia vytouženou posilou, s níž počítá na pozici brankářské jedničky. "Peter Dávid navázal s Martinem Galiou kontakt a společně s (manažerem) Ulim Wolfem mu představili náš sportovní koncept. To Martina přesvědčilo a nás těší, že se rozhodl pro TVG," prohlásil šéf klubu Guido Heerstrass.

Pro ostravského rodáka Galiu to bude v německé bundeslize už třetí angažmá. Před příchodem do Lemga hrál čtyři roky za Göppingen. Předtím někdejší hráč Karviné vyzkoušel také švédskou nejvyšší soutěž, kde nastupoval za Göteborg.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.