Rozjeté Chicago otočilo zápas NBA s Atlantou

CHICAGO

Basketbalisté Chicaga se po dalším vítězství nad Atlantou 94:76 už téměř dotáhli na vedoucí tým Východní konference NBA Boston. Skvělou formu prokázal opět aspirant na ocenění pro nejužitečnějšího hráče soutěže Derrick Rose, jenž nastřílel 34 bodů.

Derrick Rose z Chicaga.

Samotný zápas se však pro Bulls nevyvíjel úplně nejlépe. Hosté vedli v poločase o dva body, navíc Chicago nemohlo využít zraněného Carlose Boozera. Ve třetí čtvrtině naplno zazářil Rose a 18 body prakticky sám zavelel k obratu a dalšímu jasnému vítězství.

Naopak Boston nenašel recept na Philadelphii, se kterou prohrál 86:89. Při snaze o smazání náskoku domácích netrefili Celtics v závěrečné čtvrtině šest minut koš.

Velký obrat předvedli hráči Golden State, kteří udolali Orlando 123:120 po prodloužení. Ve druhém poločase dokázali Warriors smazat více než dvacetibodový náskok, když se jim dařila především střelba z dálky. O celkem jednadvacet tříbodových košů se zasloužili především Monta Ellis a Dorell Wright.

Překvapivě vyrovnaný byl i zápas nejhoršího celku Západní konference Sacramenta s nejlepším týmem soutěže San Antoniem. favorizovaní Spurs sice vyhráli jedenáctý vzájemný souboj, k výhře 108:103 se ale dopracovali až zlepšeným výkonem v poslední čtvrtině.

Pivot basketbalistů Minnesoty Timberwolves Kevin Love znovu prodloužil rekordní sérii, ve kterých nasbíral alespoň deset bodů i doskoků, už na 53 zápasů. Svému týmu pomohl 24 body k výhře 122:101 nad Utahem.

NBA:
Charlotte - Portland 97:92, Chicago - Atlanta 94:76, Golden State - Orlando 123:120 po prodl., Minnesota - Utah 122:101, New Jersey - LA Clippers 102:98 po prodl., Oklahoma City - Detroit 104:94, Philadelphia - Boston 89:86, San Antonio - Sacramento 108:103, Toronto - Indiana 108:98.