Živě

Famagusta - Nové Veselí 26:21 Házenkáři Nového Veselí prohráli i odvetu a vypadli z Evropského poháru

21. listopadu 2020 21:37 - Limassol

Házenkáři Nového Veselí při premiéře v evropských soutěžích vypadli ve 2. kole Evropského poháru s kyperskou Famagustou. Svěřenci trenéra Petera Kostky prohráli na hřišti soupeře oba zápasy, po páteční porážce 28:32 podlehli v dnešní odvetě ještě výrazněji 21:26.

Sokol chtěl původně odehrát dvojzápas v domácí ZDT Aréně, kvůli pandemické situaci v České republice ale nakonec souhlasil s odehráním obou utkání u kyperského soupeře. Aktuálně jedenáctý tým extraligy v této sezoně vyhrál jediný soutěžní zápas, nad posledními Maloměřicemi.

Evropský pohár je nástupcem dosavadního Vyzývacího poháru a je kvalitativně nejslabší ze tří pohárových soutěží. Po vyřazení Nového Veselí v něm zůstaly Zubří, které postoupilo do 3. kola bez boje po odstoupení soupeře, a Dukla Praha, jež byla do 3. kola přímo nasazena. Karviná kvůli nejisté situaci způsobené pandemií koronaviru a také z finančních důvodů ze soutěže odstoupila.

Odveta 2. kola Evropského poháru házenkářů:
Famagusta - Nové Veselí 26:21 (12:12)
Nejvíce branek: Moraitis 7, Argyru 5/2, Totos 4 - Kocich 6, Dodica, Halla a Halíček po 3.
První zápas 32:28, postoupila Famagusta.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.