Rubriky:

Míčové sporty

Dánsko je po odstoupení Norska připravené hostit ME házenkářek

22. listopadu 2020 17:46 - Kodaň

Dánsko je připravené hostit kompletní mistrovství Evropy házenkářek. Po odstoupení spolupořadatele Norska kvůli situaci s covidem-19 ale čeká, zda dostane souhlas od dánské vlády i zdravotnických úřadů. Nad šampionátem, který má začít za necelé dva týdny, tak stále visí nejistota pro všech 16 účastníků včetně českého týmu.

 

Ints Kalnins, Reuters

Česká reprezentace má svoji skupinu podle původního rozpisu v Herningu, kde postupně narazí na Švédsko, Rusko a Španělsko. Druhé pořádající město v Dánsku zatím není známo, nicméně tamní svaz pokračuje v přípravách, o čemž dnes, pouhých jedenáct dnů před startem, ujistil.

"Vytvořili jsme srozumitelný a detailní koronavirový protokol, který stanovuje velmi přísné postupy pro konání šampionátu, ale stále potřebujeme dostat zelenou od vlády a příslušných institucí. Zároveň nemůžeme čekat a musíme pokračovat v práci, dokud nebude potvrzen opak, tedy že šampionát v Dánsku nemůžeme uspořádat," uvedl předseda dánského svazu Per Bertelsen.

Mistrovství Evropy má začít 3. prosince, zápasy o medaile se uskuteční 20. prosince.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.