Rozehrávač Dragič zůstane další dvě sezony v NBA v Miami

23. listopadu 2020 06:31 - Miami/Praha

Slovinský rozehrávač Goran Dragič bude i v dalších dvou sezonách hrát za finalistu NBA Miami. S týmem z Floridy se mistr Evropy z roku 2017 podle médií dohodl na dvouleté smlouvě s celkovým příjmem 37,4 milionu dolarů.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

Čtyřiatřicetiletý Dragič už v Miami odehrál šest sezon. V té poslední byl druhým nejlepším střelcem týmu v základní části (16,2 bodu na zápas) a pak i v play off (19,1). V téměř celé finálové sérii proti Los Angeles Lakers ale chyběl kvůli zranění z prvního zápasu.

Dragič má v NBA za sebou už 13 sezon a 869 zápasů včetně play off, hrál také za Phoenix a Houston. V ročníku 2017/18 se zúčastnil Utkání hvězd, v sezoně 2013/14 si vysloužil ocenění pro hráče s největším zlepšením. V roce 2017 dovedl Slovince k titulu mistrů Evropy a na turnaji v Turecku byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem šampionátu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.