Basketbalová hvězda O'Neal policajtem nebude, stane se komentátorem

15. července 2011 11:20 - NEW YORK

Bývalá basketbalová hvězda Shaquille O'Neal bude po ukončení kariéry komentátorem. V televizní stanici TNT bude expertem pořadu ověnčeného prestižní cenou Emmy Inside the NBA.

 

Sue Ogrocki, ČTK/AP

O služby devětatřicetiletého O'Neala, který ukončil kariéru po uplynulé sezóně, se ucházela také stanice ESPN. Čtyřnásobný vítěz NBA však dal přednost TNT, kde se potká s dalšími bývalými hráči Charlesem Barkleym a Kennym Smithem.

O'Neal odchodem do televize zřejmě upustil od svého úmyslu stát se po ukončení kariéry policistou. Nadále však zůstává rezervním členem policie přístavu v Los Angeles a je také čestným členem US Marshals.

Populární "Shaq" se s NBA rozloučil po 19 sezónách, během kterých nastupoval za Orlando, Los Angeles Lakers, Miami, Phoenix, Cleveland a naposledy Boston. V letech 2000 až 2002 s Lakers zámořskou soutěž třikrát vyhrál, čtvrtý triumf přidal 216 cm vysoký a 147 kg vážící pivot v roce 2006 s Miami.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: