Francie - Rusko 28:28Repríza finále z posledního ME házenkářek vítězky neměla

Herning

První vrchol evropského šampionátu házenkářek v Dánsku neměl vítěze. Ve čtvrtfinálové skupině se dnes v dánském Herningu utkali finalisté posledního Eura i olympijských her z Ria de Janeiro a týmy Francie a Ruska se rozešly s remízou 28:28. Ruskám ji šest sekund před koncem zachránila Olga Fominová.

Ruská házenkářka Kristina Kožokarová na ME v Dánsku.

Olympijské vítězky z Ruska, s nimiž se v základní skupině poměřily i Češky a prohrály po heroickém výkonu 22:24, po celý dnešní zápas nad Francií vedly. V první půli to bylo až o pět branek a v poločasové pauze o tři (19:16).

Obhájkyně zlata Francouzky srovnaly ve 44. minutě a od té doby už nebyl rozdíl ve skóre větší než o jednu branku. Oba favorité dnes ztratili první bod, nicméně jasně míří ze čtvrtfinálové skupiny I do semifinále.