Basketbalistky Brna prohrály v Evropské lize se Spartakem Moskva

12. října 2011 19:41 - BRNO

Basketbalistky týmu Frisco Brno vstoupily do Evropské ligy prohrou s favorizovaným Spartakem Moskva 70:87. Mladý celek Brňanek sice mnohem zkušenějším soupeřkám statečně vzdoroval, srážely jej ale chyby v obraně a nepřesná koncovka při zakončení z tříbodového prostoru.

 

Igor Šefr, ČTK

"Spartak má kvalitní tým, složený z vynikajících světových hráček. Ovšem dnes příliš neoslnily. My jsme soupeřkám cestu k vítězství umožnili ve druhém poločase velmi špatnou obranou," uvedl kouč Brňanek Jan Bobrovský.

Jeho svěřenkyně vstoupily do zápasu až nečekaně dobře. Hrály mnohem koncentrovaněji, trpělivě si připravovaly postupné útoky a po pěti minutách vedly 7:2. Jenže chvilkový výpadek je pak o pracně nastřádaný náskok rychle připravil.

Ruský celek zpřesnil kombinaci a využil neorganizované domácí obrany při bránění tříbodových střel. Dvě trojky v těsném sledu zaznamenaly srbské posily Spartaku Milovanovičová s Petrovičovou, které měly velký podíl na desetibodové šňůře svého týmu.

Brňanky se snažily oplácet stejnou mincí, jejich tříbodovým střelám však chyběla přesnost a odražené míče sbíraly v podkošových soubojích s přehledem hráčky Spartaku. Ty další sedmibodovou šňůrou odskočily až na dvanáctibodový rozdíl, v závěru poločasu se ale domácí basketbalistky nadechly k náporu a snížily na 34:38.

"Vždycky v Brně očekávám velmi vyrovnaný zápas, což se potvrdilo v prvním poločase. My jsme o našem vítězství rozhodly až v závěru. Teprve se na začátku sezony sehráváme. Bylo to na naší hře hodně patrné," poznamenala trenérka Spartaku Moskva Pokey Chatmanová.

Po změně stran Brňanky ještě chvíli vzdorovaly, ovšem několik dalších nepřesností potrestal moskevský tým po rychlých protiútocích získáním rozhodujícího náskoku. Závěr se už dohrával v poklidné režii herně vyzrálejšího ruského týmu.

"Výsledek je trochu krutý. Nebo spíše rozdíl ve skóre je hodně velký. Sice stále říkám, že máme mladý tým, jsem shovívavý a hráčky omlouvám, ale nemohu omluvit to, že nebojují. Když začaly bojovat na konci druhé čtvrtiny, tak mělo utkání zcela jiný říz," uvedl Bobrovský. "Nemáme družstvo, které by vyhrávalo tím, že bude chodit po hřišti a vyhrávat chytrostí. Pokud zapojíme srdíčko, tak můžeme uhrát nějaké výsledky," dodal brněnský kouč.

Utkání 1. kola Evropské ligy basketbalistek - skupina C:
Frisco Brno - Spartak Moskva 70:87 (14:19, 34:38, 51:65)
Nejvíce bodů: Abdiová 14, Thomasová, Hanušová a Pecková všechny 12 - Petrovičová 18, Milovanovičová 17, Beljakovová 15. Rozhodčí: Mogulkoc (Tur.), Spendl (Slovin.), Williams (Wal.). Trestné hody: 19/11 - 14/13. Fauly: 13:20. Trojky: 1:6. Diváci: 660.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.