Volejbalistky Prostějova prohrály v Lize mistryň v Kazani 2:3

KAZAŇ

Volejbalistky Prostějova vstoupily do Ligy mistryň prohrou 2:3 v Kazani. Hanačky přitom získaly první dva sety pro sebe, ruský celek ale dokázal výsledek otočit. Rozhodující tiebreak vyhrál domácí tým 15:11.

České mistryně vstoupily do zápasu soustředěně a vedle přesného podání dobře bránily na síti. Favorita zaskočily rychlým vedením 4:0 a 5:1 a teprve od tohoto stavu se začaly domácí hráčky dostávat do tempa. Zlepšily útok, síly se srovnaly a Kazaň se ujala vedení 22:19. Trenér Miroslav Čada si vzal rychle za sebou dva oddechové časy, které se neminuly účinkem, a jeho svěřenkyně výsledek otočily na 25:23.

Nevydařený závěr první sady domácí volejbalistky rozhodil. Ve druhém setu od stavu 8:8 převzaly režii zápasu opět hráčky Prostějova a důrazným útokem bez větších problémů sadu vyhrály 25:20.

Rodící se překvapení ale volejbalistky Kazaně nepřipustily. Oproti úvodu zápasu se začaly mnohem častěji prosazovat na síti v obraně i útoku. Naopak Prostějov ve třetím setu ani jednou nevedl a pouze dotahoval manko (18:25). Ještě jednoznačnější průběh měla čtvrtá sada (15:25), a tak došlo na tiebreak.

V něm nezachytil Prostějov nástup soupeře a prohrával už 2:7. Hanačky sice ještě zabojovaly a snížily na rozdíl jediného bodu, poslední čtyři míče ale patřily domácím.