Českobudějovičtí volejbalisté neklopýtli ani v Benátkách

Volejbalisté Českých Budějovic byli v 16. kole extraligy blízko první porážce v sezoně, nakonec ale v Benátkách nad Jizerou vyhráli v pěti setech. V čele tabulky si nicméně udrželi náskok dvou bodů před druhým Libercem, neboť Dukla zvítězila v Brně také až po velkém boji 3:2.

Jihočeští obhájci titulu v Benátkách prohrávali 1:2, čtvrtý set pak získali až po dramatické koncovce těsným poměrem 25:23. Tie-break se ale stal jejich jednoznačnou záležitostí, vyhráli ho 15:4. Zvládli tak i čtvrtý pětisetový duel v ročníku a celkově zvítězili popatnácté za sebou.

Dva body za výhru v pěti setech si připsal také Havířov, který přitom doma s Příbramí prohrával už 0:2. Pražská ČZU zvítězila v Ústí nad Labem 3:1, když soupeře předčila zejména pestřejším útokem, kvalitnějším podáním i na přihrávce. Ve čtvrtém setu dokázali domácí otočit z 13:18 na 19:18, ale koncovku zápasu zvládli lépe Pražané, kteří proměnili druhý mečbol.

Poslední Odolena Voda nezískala proti Ostravě ani set. "Náš postupně se utvářející tým se snažil uhrát s favoritem co nejpřijatelnější výsledek. Na víc než to, co předvedl, momentálně nemáme sil," uznal trenér Středočechů Vladimír Bednář.

Také ostravský kouč Zdeněk Šmejkal prohlásil, že rozdíl v herní kvalitě byl patrný od prvních míčů. "Soupeř se sice snažil, ale momentálně nemá na to, aby nás více výsledkově potrápil. Současně jsem rád, že jsem mohl poslat do zápasu hráče z lavičky, aby se otrkali a získali více zkušeností před vyrovnanějšími duely," prohlásil Šmejkal.

Uniqa extraliga volejbalistů - 16. kolo:
Brno - Liberec 2:3 (-12, 23, -23, 16, -11), Benátky nad Jizerou - České Budějovice 2:3 (-16, 23, 16, -23, -4), Havířov - Příbram 3:2 (-21, -24, 23, 20, 12), Odolena Voda - Ostrava 0:3 (-20, -15, -18), Ústí nad Labem - ČZU Praha 1:3 (-21, 27, -17, -22).