Volejbalistky Prostějova o Vánocích místo odpočinku tvrdě dřely

2. ledna 2012 14:41 - PROSTĚJOV

Tvrdou vánoční dřinu zvolily volejbalistky Prostějova jako prostředek k vylepšení své nelichotivé situace v Lize mistryň. České šampionky ve čtyřech dosavadních kolech získaly jen jeden bod a jsou ve skupině C na posledním místě.

 

Igor Šefr, ČTK

Vyhlídky na postup do play off se Prostějovu vzdalují. Dvě kola před koncem základní však Hanačky stále mají naději ukončit nepříznivou sérii a vyhnout se vyřazení. K postupu by Prostějovu teoreticky mohlo stačit jedno vítězství - buď v Curychu nebo doma nad Kazaní.

Dál totiž projde také nejlepší tým ze čtvrtých míst, v tomto ohledu na tom ale zatím jsou lépe Mylhúzy i Konstanca. "Sice už máme jen dvě možnosti, nerezignovali jsme však a poctivě se snažíme, abychom postoupili," uvedl kouč Prostějova Miroslav Čada.

Cestu z výsledkové krize vidí Čada vedle herního zlepšení také ve zvýšení bojovnosti. Ta ve většině klíčových okamžiků v prohraných zápasech jeho svěřenkyním chyběla. "Pomoci nám může jedině tvrdá práce a zlepšená kondice," tvrdí prostějovský kouč, který při zápasové přestávce v Lize mistryň až do 11. ledna připravil týmu náročný program už od 26. prosince.

Na fyzickou přípravu si pozval kondičního trenéra Tomáše Malého ze Slovenska. Po dvoudenním volnu na Silvestra a Nový rok už dnes volejbalistky Prostějova opět pilovaly kondici i herní prvky.

Libero Markéta Chlumská místo přípravy zatím podstupuje regeneraci, část tréninků po doléčení v minulém týdnu vynechala i smečařka Helena Horká. "Jejich zdravotní problémy nejsou naštěstí vážné. Příští středu v dalším kole Ligy mistryň v Curychu už budou k dispozici," poznamenal Čada.

Přípravu proloží prostějovské volejbalistky ve čtvrtek ve Vídni přípravným zápasem s nejlepším rakouským týmem Post Schwechat.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.