Lvi znovu porazili kladenské volejbalisty, pomohl jim dlouhý set

Lvi Praha vyhráli ve volejbalové extralize nad Kladnem druhý zápas ve dvou dnech. Po úterní pětisetové výhře v domácím prostředí je v soupeřově hale nasměroval k vítězství bezmála třičtvrtěhodinový druhý set, který skončil poměrem 42:40.

Kladenští volejbalisté na svého soupeře nestačili (archivní foto)

Kladenští získali v úterý v Praze bod, dnes doma vyhráli úvodní set hladce 25:16. Jenže v dramatické koncovce druhé sady pak promarnili osm setbolů a při desátém pražském neubránili Mateje Mihajloviče.

Pak už měli převahu hosté, kteří vyhráli šestý extraligový zápas za sebou i díky 13 esům.

"Dnes rozhodovaly servis a příjem. Nám zvláště příjem nešel a navíc na hráčích byla patrná únava. Hrát ve dvou dnech dvě utkání není snadné," řekl manažer domácího mužstva Jindřich Neumann na webu Vaše Kladno. "Soupeř bere tři body po zásluze," uznal trenér Milan Fortuník.

Liberec zvítězil doma nad Zlínem 3:1 a na dva body se přiblížil k vedoucím Českým Budějovicím. Třetí příčku udrželo před Lvy Karlovarsko, které zdolalo Brno hladce 3:0. Poslední místo opustila Příbram po pětisetové výhře nad Odolenou Vodou.