Super Bowl bude poprvé v historii rozhodovat i žena

19. ledna 2021 22:13 - New York/Praha

Sarah Thomasová se v letošním Super Bowlu zapíše do historie jako první ženská rozhodčí, která kdy v duelu o titul v lize amerického fotbalu NFL nastoupila. O nominaci sedmačtyřicetileté sudí do týmu rozhodčích pro finále, které se bude hrát 7. února v Tampě, informovalo vedení ligy.

 

David Richard, ČTK/AP

Thomasová získala stálé místo rozhodčí v NFL jako první žena v roce 2015. Za sebou už tak má minimální pětiletou zkušenost, kterou vedení ligy pro nasazení do Super Bowlu požaduje. V play off zatím dostala příležitost ve čtyřech zápasech.

Tradiční vyvrcholení sezony budou jako obvykle doprovázet i pěvecká vystoupení a exkluzivní poločasový program. Ke zpěvu úvodní hymny spojí síly Jazmine Sullivanová a Eric Church, vítězka Grammy H.E.R pak předvede skladbu America the Beautiful.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: