Další rána pro Nymburk. Po blamáži s okradenými hráči Sassari je tu koronavirus!

13. března 2021 10:59 - Nymburk
(Aktualizováno: 13. března 2021 11:23)

Basketbalisté Nymburka mají nakažené koronavirem a dnešní ligový zápas 5. kola nadstavbové části NBL s USK Praha museli odložit. V ohrožení je kvůli možné karanténě i jejich další start v Lize mistrů, kde mají v úterý nastoupit na hřišti španělské Zaragozy.

 

Vít Šimánek, ČTK

"Domluvili jsme se s USK na odložení dnešního zápasu z bezpečnostních důvodů. Celou situaci řešíme a budeme informovat o krocích směrem k dalším dnům," uvedl sportovní ředitel nymburského klubu Ladislav Sokolovský v tiskové zprávě.

Drama! Loupež? Není to fér, běsnil po prohře v Nymburce italský kouč. Ukradli nám prachy, stěžovali si hráči

Nakažené hráče odhalil PCR test, který basketbalisté podstoupili právě před cestou do Zaragozy. S tou by se měli po výhrách nad Bambergem a Sassari utkat o vedení v osmifinálové skupině L. Nyní je však jejich cesta ohrožena, stejně jako jejich další nejbližší zápasy.

Český mistr již jednou karanténou kvůli koronaviru prošel, a to v průběhu října, těsně před startem aktuálního ročníku Ligy mistrů. Kvůli nákaze covidem-19 byly odloženy i další tři dnešní ligové zápasy Děčína s Ostravou, Hradce Králové se Svitavami a Opavy s Pardubicemi.

Kromě koronaviru potkala v uplynulém týdnu Středočechy také aféra s okradenými hráči Dinama Sassari, kteří kromě prohry, utrpěli také finanční ztrátu. Veškerá hotovost, kterou hráči italského celku měli v šatně, prý měla být, dle tvrzení italské strany, během utkání Ligy mistrů odcizena.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.