Živě

Perušič po historickém úspěchu spěchal na letadlo. Po vítezném míči jsem se nejdříve lekl, prozradil

13. března 2021 21:50 - Praha

Žádné oslavy, žádné dlouhé radování. Ondřej Perušič se po vítězství na čtyřhvězdičkovém turnaji v Dauhá s parťákem Davidem Schweinerem snažil co nejdříve dostat na letiště. Cílem bylo stihnout letadlo do Frankfurtu a odtud zpět do Česka. „Vraceli jsme se trochu chaoticky hned v noci, což nám zkomplikovala ceremonie a neplánovaná dopingová kontrola. Vše ale vyšlo podle plánu," oddechl si Perušič po návratu do Prahy. S parťákem Schweinerem by se měl potkat za týden na Tenerife.

 

FIVB

Pro český beachvolejbal vybojovali historický výsledek. Český mužský pár poprvé získal celkové vítězství na čtyřhvězdičkovém turnaji, v Dauhá navíc Perušič se Schweinerem porazili olympijského šampiona nebo mistra světa. „Většina soupeřů byla z našeho vítězství v šoku. Nejsme tým, který by pravidelně končil v nejlepší čtyřce, natož aby turnaj vyhrál. Nicméně za poslední dva roky jsme občas předvedli dobré výsledky, takže jsme rozhodně nezpůsobili vyloženě nějaký poprask," tvrdil Perušič.

Ve finále proti Brazilcům Evandrovi a Gutovi ani jednou čeští beachvolejbalisté neprohrávali. To překvapilo i samotného Perušiče. „Brazilcům se finálový zápas příliš nepovedl. Myslím, že velkou roli hrál vítr, který při večerních zápasech zpravidla nebyl. Ten sebral soupeřům jejich největší zbraň – skákané podání. Také se hůře přizpůsobili nahrávkou," hodnotil Perušič, který se po proměněném mečbolu jako první lekl.

Beachvolejbalisté Perušič se Schweinerem ovládli turnaj v Dauhá

„Poslední míč jsem totiž Davidovi moc dobře nenahrál. Vše pak vystřídala euforie nebo spíš směsice překvapení a nadšení, že se nám to opravdu povedlo," připustil.

Českého reprezentanta také velmi těší fakt, že díky triumfu v Dauhá se pár významně posunul k účasti na olympijských hrách v Tokiu. „Pro kvalifikaci to byl klíčový výsledek. Před touto sezonou jsme věděli, že pokud nezahrajeme vyloženě úspěšný turnaj, budeme muset bojovat o účast na OH až do konce. Po Dauhá si myslím, že šance na olympijskou účast jsou velmi vysoké," doplnil Perušič.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.