Živě

Házenkáři Plzně si v pátém zápase vybojovali postup do finále

9. května 2021 22:15 - Plzeň

Házenkáři Plzně porazili v rozhodujícím pátém zápase semifinále play off extraligy Duklu Praha 34:31 a sérii ovládli 3:2. V repríze finále z roku 2019 je čekají vítězové základní části z Karviné. Deseti góly Západočechům pomohl k postupu Milan Škvařil.

 

Talent Plzeň, Facebook

Do klíčového boje o postup vstoupila v Plzni lépe Dukla, která si dvěma předchozími výhrami vynutila prodloužení série. Po pěti minutách hry vedla 4:0 a náskok si udržovala do poloviny prvního poločasu. Teprve pak Talent dokázal dotáhnout a ve vyrovnaném boji postupně překlopil skóre ve svůj prospěch.

"Zápas byl hrozně náročný fyzicky i psychicky. Jsem rád, že i když jsme zaspali začátek, dokázali jsme se dostat do zápasu a sílou celého mančaftu jsme to dotáhli do vítězného konce. Milan (Škvařil) měl pár úspěšných ran za sebou, dostal nás zpátky, pomohlo to. Pak už táhl celý mančaft," řekl České televizi Michal Tonar, autor pěti plzeňských branek.

Karviné stačily v sérii s Lovosicemi čtyři zápasy. Duel o zlato tak bude mít stejné složení jako v posledních dvou dohraných ročnících v letech 2018 a 2019. Série začne za týden. "Uvidíme, kdo bude mít více sil a štěstí. Doufám, že to budeme my," přál si Tonar.

Semifinále play off házenkářské extraligy mužů - 5. zápas:
Talent tým Plzeňského kraje - Dukla Praha 34:31 (17:15)
Nejvíce branek: Škvařil 10, Šindelář 5, Tonar 5/1 - Klíma 9, Šůstek 7/4, Krušberský 3. Konečný stav série 3:2.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.