ČR - Slovinsko 3:0Volejbalistky přidaly v kvalifikaci ME pátou výhru

Zenica

České volejbalistky už s jistotou postupu na mistrovství Evropy porazily v kvalifikaci Slovinsko 3:0 po setech 25:18, 25:15 a 25:22. Připsaly si na konto pátou výhru v řadě a vyhrají skupinu F.

Česká volejbalistka Michaela Mlejnková, ilustrační foto.

Volejbalistky získaly jistotu postupu na evropský šampionát v pátek večer po výhře v Zenici nad domácí Bosnou a Hercegovinou. Účinkování v úspěšné kvalifikaci zakončí v neděli od 17:00 proti Lotyškám, které dosud všechny zápasy prohrály.

Češky odehrály zápas proti Slovinkám převážně v nejsilnější sestavě a vývoj měly pod kontrolou. První set rozhodly od stavu 13:15 sérií pěti bodů a druhému jasně kralovaly.

I ve třetí sadě měly převahu, vedly až o osm bodů, ale pak trošku ztratily koncentraci. Slovinky snížily na 18:20, koncovku si nicméně volejbalistky pohlídaly a duel ukončila svým čtrnáctým bodem univerzálka Gabriela Orvošová.

Třináctkrát skórovala smečařka Michaela Mlejnková. Získala i cenu pro nejužitečnější hráčku zápasu. "Začaly jsme trošku nervózně, ale pak jsme začaly solit servis a byly stoprocentní na obraně a na bloku. Potom už to bylo v naší režii. Ve třetím setu trošku začaly kousat, protože jsme trošku polevily. Ale zvládly jsme to," řekla Mlejnková.

Mistrovství Evropy budou hostit na přelomu srpna a září Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Soupeřky ve skupině se Češky dozvědí při losování příští čtvrtek 20. května. Na turnaji bude hrát 24 týmů.