Reprezentační blokařka Trnková míří do Itálie, bude hrát za Řím

30. června 2021 09:27 - Řím

Reprezentační blokařka Veronika Trnková opouští extraligu a míří na druhé zahraniční angažmá. Po domácích titulech s Prostějovem, Olomoucí a letos s libereckou Duklou odchází do Itálie a bude oblékat dres nováčka A1 Roma Volley club.

 

VK Prostějov

"Když jsem se to dozvěděla, tak jsem si myslela, že to je vtip. Odmalička jsem chtěla hrát v Itálii a jsem vděčná za tuhle příležitost. Chci si užít každý trénink, každý zápas a zlepšovat se. Jdu do nejlepší soutěže, ale mám ráda výzvy," citoval Trnkovou webu římského klubu.

Pětadvacetiletá Trnková má za sebou zkušenost z německého Thüringenu, kde odehrála sezonu 2015/16. Poté se vrátila do české extraligy a slavila postupně dva tituly s Prostějovem v letech 2017 a 2018, další rok uspěla s Olomoucí a letos ve zkrácené sezoně s Duklou.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.