Volejbalisté zahájí v Pelhřimově šest týdnů přípravy na domácí EURO

17. července 2021 16:15 - Pelhřimov

V neděli v Pelhřimově zahájí volejbaloví reprezentanti šestitýdenní přípravu na domácí mistrovství Evropy. Na první kemp navážou další v Hradci Králové, Brně a Kuřimi, ve Zlíně a na konci srpna v Turecku. Tým má na programu osm přípravných zápasů, ostravská skupina Eura mu začne 3. září proti obhájcům stříbra Slovincům.

 

Stoyan Nenov, Reuters

"Všichni už se moc těšíme na vrchol našeho dvouletého období. Podařil se nám sestavit zajímavý plán přípravných zápasů, a i když může příprava vypadat dlouhá, všechno rychle uteče a my budeme stát v Ostravě na startovní čáře šampionátu a začneme bojovat o úspěch na mistrovství Evropy," uvedl hlavní trenér Jiří Novák.

V Pelhřimově muži vystřídají ženský reprezentační výběr, který po finálovém turnaji Evropské ligy měl tři týdny volno a v tomto týdnu znovu pokračoval v přípravě na ME. To Češkám začne již 19. srpna, jejich prvním soupeřem v Plovdivu bude Španělsko.

Muži mají před šampionátem v plánu přípravné zápasy proti Slovensku (6. a 7. srpna v Hradci Králové), s Lotyšskem (13. a 14. srpna v Brně), v Turecku (24. a 25. srpna) a těsně před Eurem již v Ostravě s Řeckem (29. a 30. srpna).

Volejbalistky pod vedením řeckého kouče Jannise Athanasopulose absolvují během přípravného bloku duely ve Švýcarsku (23. a 24. července), silně obsazený turnaj v Maďarsku (5. až 7. srpna) a doma proti Slovenkám.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.