Štochlová, Williams - Frintová, Dayová 0:2 České plážové volejbalistky ve finále v Brně na Američanky nestačily

29. srpna 2021 16:42

lážové volejbalistky Marie Sára Štochlová a Martina Williams obsadily druhé místo na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Brně. Ve finále podlehl devátý nasazený pár turnajovým dvojkám Betsi Flintové a Emily Dayové z USA hladce 13:21 a 8:21. České hráčky usilovaly o vyrovnání dosud nejlepšího společného výsledku, jímž bylo v červenci vítězství na jednohvězdičkovém turnaji v Lublani.

 

Václav Šálek, ČTK

Finále se domácím hráčkám příliš nepovedlo, s americkou dvojicí se držely pouze v úvodu prvního setu, pak herně odpadly. "Máme z toho smíšené pocity, podaly jsme ve finále špatný výkon. Je to taková hořká tečka za jinak vydařeným turnajem," řekla zklamaná Štochlová.

Američanky naproti tomu vystoupaly na nejvyšší stupínek Světového okruhu po třech letech. V červnu 2018 společně triumfovaly na tříhvězdičkovém turnaji v čínském Chaj-jangu.

Štochlová a Williams si na dvouhvězdičkovém turnaji v Brně zahrají o titul

Štochlová s Williams ale mohly být celkově spokojeny. Na turnaji sice české reprezentantky prohrály druhý zápas ve skupině s německým párem Chantal Laboureurová, Sarah Schulzová, pak ale v play off vyřadily Sarah Hughesovou s Megan Kraftovou z USA, ve čtvrtfinále pak v českém duelu nasazené jedničky Barboru Hermannovou a Michaelu Břínkovou. "Nezačaly jsme úplně přesvědčivě, ale vstaly jsme z mrtvých," uvedla Štochlová po výhrách 2:0.

V dnešním dopoledním semifinále porazily třetí nasazenou německou dvojici Svenja Müllerová, Cinja Tillmannová rovněž bez ztráty setu. "Je to pro nás velký úspěch, nepředstavovaly jsme si, že postoupíme až do finále," konstatovala Martina Williams, za svobodna Bonnerová.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu žen kategorie 2* v Brně - play off:
Finále:
Flintová, Dayová (2-USA) - Štochlová, Williams (9-ČR) 2:0 (13, 8),
o 3. místo:
Tillmannová, Müllerová (3-Něm.) - Zeimannová, Polleyová (10-N. Zél.) 2:0 (14, 20).
Semifinále:
Štochlová, Williams - Tillmannová, Müllerová 2:0 (22, 21)
Flintová, Dayová - Zeimannová, Polleyová 2:0 (16, 18)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.