Skončí jihlavská pohádka titulem? Pražská stálice je proti, čeká se drama

11. září 2021 09:38 - Praha

Před pěti lety hrál tým amerického fotbalu Vysočina Gladiators jen čtvrtou nejvyšší soutěž, teď sahá po mistrovském titulu. Cestu na úplný vrchol mu v Czech Bowlu (v sobotu od 18.00 na ČT sport) zkusí zatarasit obhájci triumfu z předloňské, tedy poslední dohrané, sezony Prague Lions.

 

Petr Milfait

Bude to souboj zavedené značky proti nadšení rostoucího klubu, jenž využívá i zkušeností hráčů Prague Black Panthers, kteří po přesunu do rakouské ligy už o český titul nehrají. „Poslední dva tři roky ukazujeme, že jsme stabilní organizace, na roli týmu, který chtějí ostatní porazit, jsme zvyklí,“ říká kouč Gladiators Ondřej Paulus.

Oba celky si připsaly v základní části po jedné porážce, vždy ve vzájemném zápase. „Máme zkušenosti i systém, který funguje, věřím, že jsme si nechali nějaké trumfy v kapse,“ hlásí po letech strávených u Lions už perfektní češtinou americký kouč Zach Harrod.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený ČAAF (@caaf_cz)

Loni Lions nedohranou sezonu kvůli koronaviru vynechali. „Naši hráči sami se rozhodli, že nechtěli hrát. Nakonec jsme měli pravdu, bylo to správné rozhodnutí," hlásil kouč. Prožil obtížný rok a půl plný omezení. „Držet ten tým pohromadě přes byla možná nejtěžší práce v mém životě trenéra. Udrželi jsme se pohromadě a to je skoro zázrak," oddechl si.

Oba týmy využívají na klíčových pozicích quarterbacka světoběžníky původem z USA. Vysočinský Clark Hazlett hrál ve Francii či Mexiku, Shazzon Mumphrey z Lions působil třeba ve Švédsku či Polsku. „Jako Američan se do Czech Bowlu nedostanete každý den, jednou o tom budu vyprávět dětem,“ usmívá se Hazlett. „Čekám, že se bude rozhodovat až v poslední čtvrtině,“ predikuje.

„Mezi týmy není velký rozdíl, to bylo vidět v základní části. Kdo se vyvaruje chyb a bude disciplinovaný, vyhraje,“ přikyvuje Mumphrey.

sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.