Baseballisté se loučí s kanadským koučem: Emoce byly velké, pro spoustu z nás skončila jedna životní kapitola

19. září 2021 10:48 - Avigliana

Česká baseballová reprezentace zopakovala na mistrovství Evropy páté místo z předchozího šampionátu před dvěma lety. V závěrečném zápase porazila Británii 8:5. Tým tak prožil v italské Aviglianě vítězné loučení, protože pro kanadského kouče Mikea Griffina i některé hráče to byl poslední společný turnaj.

 

baseball.cz, Tomáš Icík

"Emoce byly velké, pro spoustu z nás skončila jedna životní kapitola, která nás naplňovala jak mimo hřiště, tak na hřišti. To, co pro nás udělali trenéři i celý managment staff, je něco neskutečného. Splnit cíl - vyhrát nebo získat medaili - se nám nepovedlo, ale jsme všichni hrdí na to, kam jsme český baseball za ty roky posunuli," řekl univerzál Martin Schneider, jenž v národním týmu také končí.

Češi začali utkání o pátou příčku aktivně a ve druhé i třetí směně posbírali díky sérii hitů a homerunu Petra Čecha pět bodů. Britové se přiblížili na začátku čtvrté směny zásluhou tříbodového homerunu Benjamina Andrewse, ale homerun předvedl i Matěj Hejma a český tým znovu odskočil. V závěru se na nadhozu dařilo Martinu Schneiderovi a poslední bod získal v sedmé směně Vojtěch Menšík po odpalu Martina Mužíka.

"Dnešní výhru jsme chtěli věnovat hlavně našim trenérům, všem, kteří za naší programem tak dlouho stáli. V turnaji jsme mysleli na víc, chtěli jsme ho vyhrát, ale to je baseball, rozhodovaly malé věci. Je super, že jsme zápas vyhráli, předvedli jsme super výkon a teď už to bude na dalších klucích, kteří snad tu pochodeň povedou dále," uvedl kapitán Jakub Malík.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.