Házenkářky Mostu v repríze finále vyhrály o šest gólů na Slavii

Házenkářky Mostu vyhrály v repríze posledních pěti finále 35:29 na půdě pražské Slavie a pojistily si vedení v interligové tabulce. Úřadující šampionky mezinárodní soutěže vedou o dva body před svými přemožitelkami z 2. kola Michalovcemi, jež dnes zvítězily 41:20 ve Zlíně a mají ještě dva zápasy k dobru.

Házenkářky Mostu

Nejlepší střelkyní "Černých andělů" byla se sedmi góly hvězdná letní posila Iveta Korešová. Hráčky Mostu vyhrály poločas o čtyři branky a po přestávce náskok bezpečně kontrolovaly. Dlouholetým vyzyvatelkám Baníku ze Slavie se zatím v sezoně nedaří, s dvěma výhrami z pěti zápasů jsou v tabulce až deváté.

Druhým nejlepším českým celkem v soutěži je na třetím místě Plzeň, jež výhrou 27:24 v západočeském derby ukončila třízápasovou vítěznou sérii nováčka Lázní Kynžvart.

Proti dalšími nováčkovi Stupavě si zastřílely hráčky Olomouce, které slovenskému celku povolily v prvním poločase pouze jeden gól a vyhrály výrazně 38:9. Tatran je bez bodu poslední.