Basketbalistky USK znovu pokořily stobodovou hranici

V prvním domácím zápase v sezoně basketbalistky USK Praha porazily Ostravu vysoko 106:45 a v druhém ligovém utkání po sobě nastřílely přes 100 bodů. Nejlepší střelkyní obhájkyň titulu byla stejně jako v předchozích dvou duelech María Condeová, která dala 15 bodů. K tomu připojila 11 doskoků.

Double double zaznamenaly také Alena Hanušová a Dragana Stankovičová, obě za 12 bodů a 13 doskoků. Zápas nabral jednoznačný ráz hned v první čtvrtině, kterou USK ovládl 43:12.

Tři vítězství mají na kontě po třech zápasech také Žabiny, které si poradily s pražskou Slavií 79:57. Brněnský tým dovedly k výhře Michaela Vacková, Eliška Hamzová a Michaela Vondráčková, které daly shodně po 14 bodech.

Stoprocentní jsou také KP Brno a Hradec Králové, které zatím odehrály jen dva zápasy. Východočešky zdolaly Strakonice 68:38, když jim v poslední čtvrtině povolily vstřelit jen čtyři body.