Ostravští volejbalisté v prvním domácím ligovém zápase vyhráli

4. října 2021 19:34 - Ostrava

Ostravští volejbalisté v prvním domácím zápase extraligy splnili roli favorita a porazili Zlín 3:0. Získali tak první tři body po úterní porážce v Praze se Lvy. Patnácti body k úspěchu přispěl Filip Jarosiňski, nová polská posila převzala po zápase i cenu pro nejlepšího hráče: stříbrnou medaili, která se ke 100. výročí českého volejbalu bude udělovat do konce roku v každém televizním přenosu.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

Ostravští v prvním setu dovolili zlínskému týmu jen deset bodů, další dvě sady skončily shodným poměrem 25:19. Svou sílu demonstrovali domácí patnácti bodovými bloky. "Hráli jsme i výborně postavení v poli," chválil obranu svého týmu slovenský kouč Richard Vlkolinský.

Zlín zakončil minulou sezonu jako poslední celek tabulky už v polovině února. "Ostrava na co šáhla, to se jí dařilo. Tlačila nás od začátku servisem," konstatoval zlínský kouč Přemysl Obdržálek.

UNIQA extraliga volejbalistů - 2. kolo:
Ostrava - Zlín 3:0 (10, 19, 19)
Nejvíce bodů: Dvořák 16, Jarosiňski 15, Kotas 9 - Čeketa 11, Kozák 6, Pavlovský 5.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.