Rubriky:

Míčové sporty

Jícha je druhým nejlepším házenkářem světa

1. března 2012 14:19 - KOLÍN NAD RÝNEM

Nejlepší házenkář světa roku 2010 Filip Jícha skončil v anketě Mezinárodní házenkářské federace (IHF) za minulý rok druhý. Českou hvězdu vystřídal na pomyslném trůnu Dán Mikkel Hansen, mezi ženami byla oceněna Norka Heidi Lökeová.

 

Petr Horník, Právo

Tahoun letošních mistrů Evropy Hansen vyhrál prestižní anketu jako první Dán v historii. Od expertů IHF, fanoušků a zástupců médií dostal 31 procent hlasů a druhého Jíchu porazil o 10 procent. Další místa obsadilo francouzské trio Nikola Karabatic, Luc Abalo (oba 19 procent) a Thierry Omeyer (10 procent).

Čtyřiadvacetiletý Hansen vedle triumfu na lednovém ME, k němuž přispěl devíti góly ve finále proti domácímu Srbsku, získal v minulém roce také double za triumf v lize a poháru se svým týmem AG Kodaň.

Devětadvacetiletá Lökeová z Györu, jež dostala 28 procent hlasů, vyhrála za uplynulý rok téměř vše. S bývalým klubem Larvik se stala norskou mistryní, vyhrála domácí pohár i Ligu mistrů, v barvách národního týmu zase slavila titul mistryně světa. Druhá skončila Francouzka Alison Pineauová (22 procent) a třetí další Norka Katrine Lundeová-Haraldsenová (20 procent).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.