Basketbalisté Prostějova v prvním semifinále deklasovali Děčín

Prostějov

Basketbalisté Prostějova suverénně vyhráli první zápas v semifinálové sérii s Děčínem, Severočechy deklasovali na domácí palubovce 93:60. I pátý vzájemný zápas v nejvyšší soutěži v této sezoně skončil úspěchem domácího týmu, druhý díl série hrané na tři vítězství bude hostit v pátek Děčín.

"V Děčíně se hraje těžko, tenhle výsledek nic neznamená. Ještě jsme tam nevyhráli," poznamenal v rozhovoru s Českou televizí nejlepší prostějovský střelec Pavel Slezák, autor 22 bodů včetně čtyř trojek.

Děčín byl vyrovnaným soupeřem jen v první čtvrtině, kterou vyhrál 19:15, pak ale začal doplácet na střeleckou mizérii. Soupeř měl převahu i v doskakování a vyrovnal bilanci vzájemných zápasů v této sezoně včetně poháru na 3:3.

"Prostějov nás nechal hrát pět minut, pak šel přes nás a zbytku zápasu dominoval, tak o dvě třídy," konstatoval trenér Severočechů Pavel Budínský. Hráli jsme špatně, hůř nemůžeme a věřím, že se to nebude opakovat," dodal děčínský kouč.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 1. zápas:
Prostějov - Děčín 93:60 (15:19, 40:34, 69:47)
Nejvíce bodů: Slezák 22, Peterson 16, Cadri-Nicholson 13, Smith a Venta po 11 - Stria 15, P. Houška 13, Burke 9. Rozhodčí: Paulík, Hruša, Macela. Trestné hody: 22/18 - 14/10. Fauly: 15:20. Trojky: 9:4.