Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Bartoň se po 15 letech vrací do týmu Děčína

10. října 2013 18:48 - Děčín

Basketbalový reprezentant Luboš Bartoň bude hrát po patnácti letech za Děčín. Bývalý hráč Barcelony se dohodl s klubem na spolupráci do konce roku. Pokud však dostane zajímavou nabídku ze zahraničí, může podle klubového webu z Děčína odejít i dříve.

 

www.romanvalenta.com

Jeden z nejlepších českých basketbalistů uplynulého desetiletí by se mohl v dresu severočeského celku představit už v sobotním utkání prvního kola NBL proti Pardubicím. Týmu reprezentačního kouče Pavla Budínského Bartoň vypomůže také při zdravotních problémech kapitána Jakuba Houšky, jenž kvůli nemoci přijde o začátek sezóny.

Třiatřicetiletý Bartoň nastupoval za Děčín naposledy v sezóně 1997/98, kdy klubu pomohl k historickému bronzu v domácí soutěži.

Do české ligy se vrátil po 14 letech už v minulé sezóně, kdy ho angažoval USK Praha. V lednu však Bartoň klub opustil a přijal nabídku německého Braunschweigu.

Účastník letošního mistrovství Evropy má za sebou působení na univerzitě v USA, italské Boloni, španělské Badaloně a hlavně v Barceloně, s níž v roce 2010 vyhrál Evropskou ligu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty