Rubriky:

Míčové sporty

Bývalá hvězda NBA Iverson se chystá ukončit kariéru

18. října 2013 10:51 - Philadelphia

Návrat někdejší hvězdy NBA Allena Iversona se konat nebude, osmatřicetiletý basketbalista se chystá ukončit kariéru. Oficiálně by se měl rozloučit ve středu 30. října při domácím zápase svého bývalého týmu Philadelphie 76ers proti mistrovskému Miami.

 

Ibrahim Usta, ČTK/AP

Ačkoli Iverson měří jen 183 cm, stal se čtyřikrát nejlepším střelcem zámořské ligy a zúčastnil se jedenácti Utkání hvězd. V roce 2001 dostal cenu pro nejužitečnějšího hráče soutěže.

S myšlenkou na návrat do NBA koketoval ještě loni. Jenže podle všeho zůstane u 14 odehraných sezón v zámoří s bilancí 24.368 bodů, což ho řadí mezi nejlepších dvacet střelců ligové historie. V průměru nasbíral 26,7 bodu na utkání.

Iverson naposledy hrál za Philadelphii před třemi lety, pak zkoušel štěstí v Besiktasi Istanbul. V NBA hájil barvy také Denveru, Detroitu a Memphisu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.