Na úvod volejbalového Poháru CEV oba brněnské týmy prohrály

Brněnským klubům se nevydařil vstup do evropského Poháru CEV. Ženy KP Brno prohrály v Baku za 75 minut s domácím Lokomotivem 0:3 po setech 20:25, 12:25 a 17:25, mužský Volejbal Brno podlehl ve švýcarském Amriswillu domácímu celku také 0:3 po setech 23:25, 19:25 a 23:25.

Brňané odehráli v Amriswilu vyrovnanou partii, nezvládli ale závěry prvního a třetího setu. Přitom v úvodní sadě už vedli 22:17, ale náskok neudrželi. Nevydařený závěr úvodního setu zanechal na výkonu Brňanů stopy ve druhém dějství. Ve třetím živili naději na obrat až do stavu 22:22, odvrátili ještě první mečbol, na víc už ale nestačili.

Volejbalistky KP Brno předvedly v Baku nejlepší výkon v úvodní sadě, ale od stavu 18:18 už koncovku zcela ovládl Lokomotiv. Brňanky v úvodu každého ze tří setů šly do vedení, ale soupeř pokaždé získal režii utkání do svých rukou.

Odveta se odehraje v Brně v úterý 29. října od 17:30 v Městské hale v Králově Poli, kde potom o dvě hodiny později nastoupí k odvetě hráči Volejbalu Brno.

Ve čtvrtek rozehrají Pohár CEV muži Liberce a ženy Olomouce.